Pozytywne myślenie – 3 przydatne zasady pozytywnego myślenia

  • Awatar użytkownikaDorota Dembska
  • 07 gru, 2023
  • 0 komentarzy
  • 1 min. Czytaj

Pozytywne myślenie – 3 przydatne zasady pozytywnego myślenia

3 zasady pozytywnego myślenia

Zanim omówimy główne według mnie zasady pozytywnego myślenia zastanówmy się czym ono jest??

Czy jest to udawanie że wszystko jest ok? Nie!!! Pozytywne myślenie to przede wszystkim wiara w sens tego co nas spotyka, wiara w ludzi oraz wiara w siebie. Będąc pozytywnie nastawionym do życia wiemy, że bez względu na to się dzieje, po prostu damy sobie w życiu radę.

Każdy z nas sam decyduje jak odbiera otaczającą go rzeczywistość, co wynosi z kontaktów z innymi ludźmi.

Trzy główne zasady pozytywnego myślenia:

– Wdzięczność

Wdzięczność jest bardzo ważna w pozytywnym myśleniu. To ona pozwala dostrzec dobre strony nawet pozornie złych sytuacji.

Wdzięczność to również umiejętność cieszenia się z tego co nas spotyka. Spróbuj chodź jeden dzień po prostu cieszyć się wszystkim co osiągasz, każdą najmniejszą błahostką. Może uda się i kolejnego dnia? Pamiętaj!  żyjesz, oddychasz, widzisz, słyszysz – zauważ to piękno wokół Ciebie

– Marzenia i działanie

Pamiętaj, że dobre rzeczy same do nas nie przychodzą. Żeby cokolwiek pozytywnego otrzymać od życia musimy mu w tym trochę pomóc. Aby coś osiągnąć musimy o tym marzyć. Marzenia przerodzą się w myśli. Jednak najważniejsze – musimy też działać w wybranym kierunku.

– Kultywowanie dobrych myśli

Kultywowanie dobrych myśli to bardzo trudne zadanie. Za każdym razem odsuwaj od siebie negatywne myśli. Pamiętaj, że każdy z nas miewa chwile zwątpienia. Uczucia jak ból, lęk, zwątpienie dopadają większość z nas gdy coś nie układa się pozytywnie. Pamiętaj tylko że to ty karmisz swoje myśli – Ty masz na nie wpływ. Możesz w nieskończoność rozpamiętywać to co się dzieje lub poszukać pozytywów i obrócić swoje myśli w pozytywnym kierunku.