Organizacja wydarzeń dostępnych – kurs na zamówienie

Kurs Organizacja wydarzeń dostępnych przekazuje praktyczne informacje, w jaki sposób instytucje i organizacje mogą zapewnić dostępność wydarzeń kulturalnych dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Kategoria:

Organizacja wydarzeń dostępnych – kurs na zamówienie

Dostosowanie wydarzeń kulturalnych do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami pozwala instytucjom kultury i innym organizacjom dotrzeć do nowych środowisk oraz odbiorców, którzy wcześniej nie uczestniczyli w życiu kulturalnym. Oprócz tego należy pamiętać, że przygotowanie wydarzeń dostępnych wynika z obowiązujących przepisów prawa i jest obowiązkiem każdej organizacji, która realizuje zadania ze środków publicznych

Organizacja wydarzeń dostępnych – omawiane zagadnienia

Nasz kurs zawiera podstawowe informacje, dotyczące problematyki dostępności wydarzeń organizowanych przez różnego instytucje kultury, organizacje pozarządowe, jednostki edukacyjne. Podczas szkolenia dowiesz się w jaki sposób przygotować, przeprowadzić oraz zakończyć  wydarzenie, aby było ono jak najbardziej przyjazne dostępne dla szerokiego grona odbiorców, bez względu na ich ograniczenia. Poznasz praktyczne aspekty przygotowania imprez i wydarzeń dostępnych, niezależnie od ich wielkości oraz zasięgu, zgodnie z Modelem dostępnej kultury.

Cel kursu:

Kurs „Organizacja wydarzeń dostępnych” przekazuje praktyczne informacje, w jaki sposób instytucje i organizacje mogą zapewnić dostępność wydarzeń kulturalnych dla osób ze szczególnymi potrzebami. 

Organizacja wydarzeń dostępnych – adresaci kursu:

 • Kadra zarządzająca i pracownicy centrów, ośrodków i domów kultury, bibliotek, muzeów, teatrów oraz agencji eventowych
 • Koordynatorzy dostępności w instytucja kultury i jednostkach samorządu terytorialnego
 • Osoby zainteresowane problematyką dostępności w kulturze

Plan kursu:

 • Człowiek na (dobry) początek
 • Wydarzenie dostępne czyli jakie?
 • Obowiązujące przepisy prawne dotyczące dostępności
 • Model dostępnej kultury
 • Gdzie i jak zorganizować wydarzenie – dostępność architektoniczna
 • W jaki sposób informować i promować wydarzenie czyli dostępność informacyjno – komunikacyjna
 • Internet – czyli wydarzenia dostępne cyfrowo
 • Check – lista wydarzenia dostępnego

 

Organizator

EU-Expert

Trener: Witold Gajda – od ponad 20 lat związany z branżą kulturalną i organizacjami pozarządowymi. Trener, dziennikarz, twórca projektów, ekspert ds. działań partycypacyjnych i dostępności oraz koordynator w grantach finansowanych przez PFRON i Narodowe Centrum Kultury.  Od wielu lat prowadzi szkolenia stacjonarnie jak i online dla instytucji kultury, firm i organizacji pozarządowych. Na spotkaniach przekazuje słuchaczom jak najwięcej praktycznych informacji, dzięki czemu zdobytą wiedzę potrafią przełożyć na konkretne działania w pracy.

Kurs dostępny na zamówienie – kontakt: biuro@eu-expert.pl

Forma kursu

Stacjonarny lub spotkanie online