Specjalista zarządzania personelem – menadżer na wagę złota

  • Awatar użytkownikaDorota Dembska
  • 07 gru, 2023
  • 0 komentarzy
  • 2 min. Czytaj

Specjalista zarządzania personelem – menadżer na wagę złota

Specjalista zarządzania personelem to wykwalifikowany menadżer.

Aktualnie na rynku pracy bardzo często spotyka się pracodawców, którzy mają problem z zatrudnieniem odpowiednich pracowników. Tym bardziej każdy mądry przedsiębiorca powinien dbać o tych ludzi, których udało mu się pozyskać i razem z nimi budować swoją przewagę na rynku. W organizacjach ludzie przypisani są do odpowiednich wydziałów, działów, brygad czy zespołów. Na czele każdego zespołu musi być jeden odpowiedzialny za całość pracy człowiek – menadżer/kierownik.

Specjalista zarządzania personelem potrafi w odpowiedni sposób gospodarować najcenniejszym zasobem firmy – zasobem ludzkim.

Dobry i skuteczny kierownik musi posiadać podstawową wiedzę z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, mieć wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne, być sprawiedliwy, ale wymagający.

Specjalista zarządzania personelem – zadania

Każdy menadżer kierujący zespołem pracowników ma za zadanie tak prowadzić swój zespół, aby realizował on założone przez firmę cele i wywiązywał się na czas ze swoich zadań. Każda jednostka w firmie działając samodzielnie musi dbać o dobro całej firmy i ściśle współpracować z innymi zespołami. Zadaniem kierowników jest pogodzenie pracy danego działu z pracą reszty firmy. Kierownicy muszą zadbać o posiadanie wszystkich niezbędnych narzędzi do pracy. To oni rozdzielają zadania na poszczególnych pracowników w ekipie. Pilnują czy pracownicy wykonują zlecone czynności, motywują ich, ale i wspomagają kiedy jest to potrzebne. Dobry kierownik dba o wysoki poziom pracy swojego zespołu oraz o atmosferę w pracy.

Menadżer musi posiadać też odpowiednią wiedzę z zakresu pracy swojego zespołu i być dla podwładnych mentorem, osobą, która uczy, pokazuje, szkoli.

Specjalista zarządzania personelem -szkolenia

W wielu przedsiębiorstwach do awansu zawodowego na stanowiska kierownicze związane z kierowaniem ludźmi wymagane jest ukończenie kursu zarządzania personelem. Kursy z zakresu HR przybliżają najbardziej w tej pracy niezbędne tematy miedzy innymi: • motywacji, • zarządzania czasem pracy, • delegowania pracy • kontroli i oceny • wyznaczania kierunków działań.

Często firmy wysyłają swoich pracowników na szkolenia menadżerskie. Jednak każdy kto wiąże swoją karierę ze stanowiskiem kierowniczym powinien sam dbać o ukończenie odpowiednich kursów i nabycie szczegółowej wiedzy. Mając ograniczone możliwości czasowe warto skorzystać ze kursów online. W ofercie naszej placówki znajdują się kursy jak: Motywacja zespołu, zarządzanie zasobami ludzkimi na które serdecznie zapraszamy!