Jak wygląda organizacja przyjęć okolicznościowych dla dzieci.

 • Awatar użytkownikaDorota Dembska
 • 07 gru, 2023
 • 0 komentarzy
 • 3 min. Czytaj

Jak wygląda organizacja przyjęć okolicznościowych dla dzieci.

Organizacja przyjęć okolicznościowych dla dzieci to zadanie tylko z pozoru proste. W zależności od okoliczności wydawanego przyjęcia gospodarz, organizator musi zadbać o odpowiednie menu, wystrój, opiekę oraz atrakcje.

Jakie przyjęcia organizujemy dla dzieci?

Dla dzieci możemy zorganizować wiele przyjęć i to na różne okazje. Wszystko zależy od możliwości i chęci rodziców. Część przyjęć organizowanych dla dzieci to przyjęcia rodzinne i oficjalne jak:

 • chrzest
 • komunia
 • przyjęcie urodzinowe

Tego typu przyjęcia wiążą się z zaproszeniem nie tylko małych gości, ale przede wszystkim dorosłych. Przecież na chrzcinach czy komunii nie powinno zabraknąć babć, cioci i wujków.

Bywają też przyjęcia mniej formalne, organizowane typowo dla dzieci jak:

 • urodziny dla koleżanek i kolegów,
 • baliki tematyczne np. bal andrzejkowy, bal przebierańców, sylwester dla dzieci,
 • przyjęcia z okazji dnia dziecka,
 • spotkanie z mikołajem

Każde z tych przyjęć powinno być zaplanowane w szczegółach, z odpowiednio dobranym menu, wystrojem oraz atrakcjami dopasowanymi do wieku zaproszonych dzieci.

Organizacja przyjęć okolicznościowych dla dzieci – jakie menu na Kinder party?

W czasie przyjęć dla dzieci musimy zadbać o odpowiednie menu. Musi być ono dopasowane do okoliczności. Na chrzcie czy komunii obowiązują inne zasady doboru menu aniżeli na przyjęciu z okazji urodzin czy zabawie karnawałowej. Każde menu powinno być przemyślane. Można zamówić całość jedzenia w firmie cateringowej lub też pokusić się na samodzielne przygotowanie dań. Na przyjęciach typowo dla dzieci na pewno powinno znaleść się sporo smakołyków, ale też zdrowych przekąsek. Można przygotować przyjęcie z tematycznie dobranym menu. Dziś ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia…Mając sporo chęci i pomysłów na pewno uda się odpowiednio

Organizacja przyjęć okolicznościowych dla dzieci – jakie atrakcje przygotować dla dzieci

Na kinder party nie może zabraknąć atrakcji. Organizując takie przyjęcie trzeba zapewnić dzieciom odpowiednią rozrywkę, konkursy, gry i zabawy. Muszą być one dopasowane do wieku dzieci, rodzaju przyjęcia oraz zapewnić zabawę dla wszystkich obecnych dzieci. Jeśli więc jeśli organizowane jest przyjęcie z okazji dnia dziecka dla smyków w różnym wieku, to atrakcje również muszą być różne. Mogą być to na przykład konkursy czy zabawy sportowe dla różnych grup wiekowych. Dla uczestników w jednym wieku atrakcje dopasowujemy do wieku. Dla młodszych dzieci mogą być dmuchańce, bańki czy klaun. Dla starszych dzieci konkursy, quizy czy też zadania plastyczne.

Każde przyjęcie dla dzieci musi posiadać też dobraną dekorację. Zupełnie inaczej będzie wyglądało przygotowanie miejsca imprezy na przyjęcie oficjalne jak komunia, niż na zabawę urodzinową. Musimy jednak pamiętać, aby lokal czy pokój w którym przebywają dzieci być kolorowy i ciekawy. Takie przyjęcie każdemu zapadnie w pamięci 🙂

Organizacja przyjęć okolicznościowych dla dzieci – hobby czy pomysł na biznes

Organizacja przyjęć dla dzieci może być nie tylko przyjemnością, ale też naszą pracą. W Polsce i na świecie usługi związane z profesjonalną opieką na dziećmi w czasie przyjęć oraz przyjęcia dla dzieci stają się coraz bardziej modne. Wydaje się też, że w czasie gdy rodzice pracują i mają mało czasu na organizację przyjęć chętnie skorzystają z pomocy profesjonalistów. Oczywiście, aby zajmować się zawodowo organizacją Kinder party musimy bardzo lubić przebywać z dziećmi, być zorganizowani i pomysłowi. Dobrze jest też mieć podstawową wiedzę z zakresu organizacji przyjęć. Jeśli więc masz plan rozwijać się w tym kierunku zapraszam na kurs Design i organizacja przyjęć.