Jak skutecznie pozyskiwać klientów?

  • Awatar użytkownikaDorota Dembska
  • 07 gru, 2023
  • 0 komentarzy
  • 2 min. Czytaj

Jak skutecznie pozyskiwać klientów?

Jak skutecznie pozyskiwać klientów?

Główny cel handlowca.

Pracujesz w branży, która zajmuje się sprzedażą przedmiotów lub usług. Twoje zadanie polega na pozyskiwaniu wciąż nowych klientów. Od tego zależą zyski oraz sukces firmy.

Czy wiesz jak zrobić to skutecznie a przede wszystkim efektywnie?

Przecież nie sztuką jest pozyskać 1000 klientów, którzy kupią produkt za kilka złotych, ale sztuka to zdobyć kilkadziesiąt klientów, którzy za produkty będą w stanie płacić w tysiącach złotych.

Ważna jest strategia

Aby wiedzieć jak skutecznie pozyskać klientów dla swojej firmy, trzeba przeprowadzić gruntowną analizę swojej branży i znaleźć wszystkie nawet najmniejsze aspekty całej konkurencji. Chodzi o to, aby pozyskać wiedzę dotyczącą tego co konkurent robi lepiej a co gorzej w porównaniu do Ciebie, patrząc również na wszystkie rzeczy, które dodatkowo ściągają klientów. Następnie opracuj czynniki, które wcześniej nie były oferowane przez konkurencję w branży, spróbuje je wzmocnić powyżej standardów oraz zredukuj te mniej wartościowe.

Mówiąc w skrócie odszukaj wszystkie strategie, czynniki, techniki sposoby, wykorzystywane przez konkurencję, udoskonal je i wprowadź w życie.

Jak skutecznie pozyskiwać klientów? Efektywna reklama

Inwestując w słaby przekaz reklamowy „zyskujesz” straty finansowe oraz brak klientów, dlatego skupiaj się na efektywnym działaniu. Reklamuj się tam gdzie są obecnie Twoi klienci. Koszty poniesione w związku z pozyskiwaniem klienta mogą być czasem wysokie, ale patrząc na długotrwałą wartość klienta będzie to opłacalne. W kampanie reklamowe warto inwestować przede wszystkim na stronach branżowych, które są dopasowane do Twoich kryteriów. Mogą to być artykuły sponsorowane, banery czy mailingi, a także marketing szeptany.

Dodatkowo przyciągnąć wstępnie zainteresowanych klientów na swoją stronę można poprzez korzystanie z kampanii Google Adwords czy Facebook Ads. Natomiast pozostałe zainteresowanie oraz cała kwestia sprzedażowa zależy już od Twojej oferty.

Postaw na akcje promocyjne i wyprzedażowe

Mając w swojej ofercie produkt, który jest trendem sprzedażowym, poprzez działania promocyjne czy wyprzedażowe można pozyskać tysiące nowych klientów. W początkowej fazie może się wydawać, że sprzedaż za pół ceny czy dokładanie do produktu nie daje żadnych zysków, ale w efekcie pozwala pozyskać mnóstwo wartościowych klientów. Najważniejszym celem tego działania jest przyciągnięcie klienta i skupienie jego uwagi, działając na wyobraźnie i pożądanie produktu. Pierwszy udany zakup pozwoli „przełamać lody” do kolejnych transakcji.

Jak skutecznie pozyskiwać klientów? Działania facebookowe

Dobierając odpowiednie opcje targetowania, do tego lokalizacja, wiek, płeć czy zainteresowania, mamy możliwość przeprowadzenia skutecznych kampanii marketingowych oraz pozyskania wielu nowych klientów. Zależnie od branży oraz budżetu jaki mamy do wykorzystania na reklamę możemy pozyskać nawet do 100 klientów dziennie.

Zadbaj o rekomendacje

Jedynie całkowicie zadowolony klient może polecić Twój biznes innym, a wychodzą z propozycją korzystnych warunków współpracy (np. prowizji od polecenia), masz szansę pozyskać jako klientów mnóstwo jego znajomych, którzy także polecą Cię dalej.